کاوشگران صنعت پارس آرین ابداع الگوریتمی جدید برای نوشتن آسان‌تر | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

ابداع الگوریتمی جدید برای نوشتن آسان‌تر

algoritmابداع الگوریتمی جدید برای نوشتن آسان‌تر
فیلیپ ام پارکر، محقق بازاریابی در INSEAD، سیستمی را طراحی کرد که برای جمع‌ آوری داده‌ ها به شکل کتاب و به طور خودکار از یک الگوریتم استفاده می‌کند.
سیستم جدید که بیش از یک موتور جستجوی هوشمند است، فقط به چند دقیقه یا چند ساعت برای اسکن پایگاه داده‌های مرتبط با هر موضوع و سازماندهی آنها به شکل یک گزارش تخصصی نیاز دارد.
پارکر طی نوشتن گزارشهای تجاری و تکنیکی متوجه شد فرآیند نوشتن آنها می‌تواند از طریق یک الگوریتم به خوبی تعریف شده صورت گیرد.وی الگوریتم مزبور را برای دنبال کردن مسیری که یک متخصص در نوشتن گزارش خلاصه‌یی از یک موضوع مملو از داده طی می‌کند، طراحی کرد.
برنامه جدید به ویژه با فناوری‌های مدرن توزیع بسیار خوب عمل می‌کند.پارکر همچنین از این الگوریتم برای نوشتن مجموعه جامعی از اشعار استفاده کرده است.
برای مثال Totopoetry وی مجموعه‌یی از شعر نوشته شده به صورت الگوریتم است که نقاط قوت و محدودیت‌های نوشتار الگوریتمی را نمایش می‌دهد.
این اشعار به 17 سبک هایکو، شعر غیرمسجع پنج بندی و غزل برای هر واژه در زبان انگلیسی نوشته شده‌اند. همچنین هر شعر معنای واژه‌یی را که بر اساس آن نوشته شده نمایش می‌دهد.
حوزه بعدی که این محقق قصد دارد الگوریتمش را با آن سازگار کند، رمان‌های عاشقانه است.
وی معتقد است که سادگی و ساختار طرحی محدود این آثار آن‌ها را به بهترین هدف برای نویسندگی تبدیل کرده است.
صرف‌نظر از میزان موفقیت این ایده، اربابان قلم طی یک دهه آینده توسط نویسندگان الگوریتمی مورد چالش جدی قرار می‌گیرد.

منبع:isna.ir