کاوشگران صنعت پارس آرین ایمیل یاهو از امروز کلیه ارتباطات خود را رمزگذاری می‌کند | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

ایمیل یاهو از امروز کلیه ارتباطات خود را رمزگذاری می‌کند

Yahoo HQپس از اتفاقاتی که بخاطر افشاگری‌های ادوارد اسنودن درباره شنود دولت آمریکا رخ داد، شرکت‌های بزرگ اینترنتی عکس‌العمل‌های متفاوتی نسبت به این موضوع نشان دادند. از جمله مواردی که در این افشاگری‌ها اعلام شده بود، شنود سرویس‌های ایمیل کشور آمریکا بود که به نوبه خود، حریم خصوصی کلیه کاربران استفاده کننده از آن‌ها را در هر جای دنیا به خطر می‌انداخت.

شرکت یاهو پس از اعلام این موضوع قول داد تا سیستم رمزگذاری خودکاری را در اوایل سال ۲۰۱۴ روی سرویس ایمیل خود اضافه کند. حالا این شرکت به وعده خود عمل کرده است.این خبر به معنی این است که از امروز، کلیه ارتباطات مربوط به سرویس یاهو میل (شامل نسخه وب، اپلیکیشن، IMAP، POP، SMTP و موبایل وب) از طریق کلید ۲۰۴۸ بیتی به صورت ۱۰۰ درصد رمزگذاری می‌شود.

یاهو همچنین فایل‌های پیوست شده در ایمیل‌ها، بخش مخاطبین، تقویم و مسنجر خود را نیز از این پس با کلید ۲۰۴۸ بیتی رمزگذاری می‌کند. این شرکت با بیان اینکه امنیت، مسئله‌ای کلیدی برای تمرکز این مجموعه به حساب می‌آید عنوان کرده است که بهبود تکنولوژی‌های امنیتی خود را ادامه می‌دهد. یاهو همچنین وعده داده است تا انتهای ماه اپریل ۲۰۱۴ کلیه اطلاعات مربوط به ورودی و خروجی سرورهایش را رمزگذاری کند.

گوگل اولین شرکتی بود که در آبان ماه گذشته، سرویس‌های خود را به تکنولوژی رمزگذاری با کلید ۲۰۴۸ بیتی مجهز کرد. این در حالی است که شرکت‌های مایکروسافت و فیسبوک به روز رسانی تکنولوژی امنیتی خود به رمزگذاری ۲۰۴۸ بیتی را به آینده‌ای نزدیک موکول کرده‌اند.