کاوشگران صنعت پارس آرین اینترنت خانگی با سرعت ۲ گیگابیت بر ثانیه در ژاپن | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

اینترنت خانگی با سرعت ۲ گیگابیت بر ثانیه در ژاپن

 

kspgroup.ir

اینترنت خانگی با سرعت ۲ گیگابیت بر ثانیه در ژاپن

 اینترنت خانگی با سرعت ۲ گیگابیت بر ثانیه در ژاپن :

اگر اخبار فناوری اطلاعات را دنبال می‌کنید حتماً با خبر شده‌اید که گوگل در تدارک برای ارائه‌ی اینترنت پرسرعت افسانه‌ای خود با سرعت ۱ گیگا بیت بر ثانیه در شهر آستین در ایالت تگزاس است. جالب است بدانید مرزهای فناوری به همین اعداد و ارقام ختم نشده و به تازگی ژاپنی‌ها روی دست گوگل بلند شده‌اند و حرف هایی برای گفتن دارند!

شرکت ژاپنی سو-نت (So-net) با همکاری کمپانی سونی موفق به ارائه پرسرعت‌ترین اینترنت خانگی جهان با نام نورو (Nuro) شده که سرعتی معادل ۲ گیگا بیت بر ثانیه دارد! این خدمت اینترنتی بی‌نظیر که ارائه آن از روز گذشته آغاز شده از بستر ارتباطات فیبر نوری بهره برده و می‌تواند به ترتیب اطلاعات را با سرعت ۲ و ۱ گیگا بیت بر ثانیه دریافت و ارسال بنماید.

گفتنی است این شبکه‌ی نوری از نوع ONU است که به مشتریان Nuro سه پورت اترنت گیگابیتی را ارائه کرده و آن‌ها را از سرعت ۴۵۰ مگابیت بر ثانیه بر روی شبکه وای-فای ۸۰۲٫۱۱ a/b/g/n بهره‌مند ساخته است.

جالب اینکه نرخ استفاده از این خدمات مقرون به صرفه بوده و قرارداد دو ساله‌ی بهره‌مندی از این اینترنت پرسرعت ماهانه تنها ۴۹۸۰ ین (حدود ۱۲۰ هزار تومان ) هزینه در بر خواهد داشت؛ که البته باید ۵۲۵۰۰ ین (۵۴۰ دلار) مربوط به راه‌اندازی و نصب اولیه آن را نیز در محاسبات خود بیاورید. البته در طرح تشویقی که این شرکت در نظر گرفته، کاربرانی که به صورت اینترنتی اقدام به سفارش این خدمات می‌کنند فعلاً از پرداخت هزینه‌های اولیه معاف خواهند شد.

در حال حاضر کاربران چشم بادامی خوش شانسی که ساکن یکی از مناطق چیبا، گونما، ایباراکی، توچی‌گی، توکیو، کاناگاوا یا سایتاما هستند می‌توانند از این اینترنت پرسرعت استفاده کامل را نمایند.

اما اینترنت ۲ گیگابیت در ثانیه چند برابر سریعتر از اینترنتی ۱۲۸ کیلوبیت در ثانیه کاربران خانگی در ایران است ؟ و در کل چه قدر ارزان تر تمام میشود ؟

منبع : ENGADGET