کاوشگران صنعت پارس آرین اینترنت ۵G در کره جنوبی ، ۱۰۰۰ برابر پر سرعت تر از اینترنت ۴ | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

اینترنت ۵G در کره جنوبی ، ۱۰۰۰ برابر پر سرعت تر از اینترنت ۴

south-korea-5gوزیر آموزش ، تکنولوژی کشور کره جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد که قرار است ۱٫۵ میلیارد دلار صرف توسعه تکنولوژی ۵G شود . که این تکنولوژی دارای سرعتی ۱۰۰۰ برابر اینترنت ۴G موجود در این کشور خواهد بود. سرعتی که می توان فایل ۸۰۰ مگابایتی در در یک ثانیه دانلود کرد.

همچنین این وزیر کره جنوبی گفته است که کشورش برنامه ای برای سال ۲۰۱۷ دارد که امیدوار است این تکنولوژی در سال ۲۰۲۰ در دسترس مردم قرار بگیرد. طبق این توسعه ای که قرار است در زمینه ۵G در این کشور صورت گیرد ، اولویت بندی هایی برای توسعه این فناوری طراحی می شود که امکانات زیادی را از جمله مشاهده ویدئوهای Ultra-HD ، انتقال هولوگرام و آپدیت کردن شبکه های اجتماعی برای مردم کره جنوبی به همراه می آورد.

دولت کره جنوبی تخمین زده است که فروش این فناوری به شرکت های مختلف سودی معادل ۳۱۰ میلیون دلار نصیب این کشور خواهد شد. که کمک زیادی به دو کمپانی بزرگ لوازم الکترونیکی یعنی سامسونگ و ال جی در زمینه ارائه سرویس دهی به مشتریان خود خواهد داشت.

شرکت سامسونگ نیز طبق آزمایشی که بر روی ۵G در ماه گذشته انجام داده بود در یک آزمایش بسیار شگفت آور توانست سیگنال ۱٫۰۵۶ گیگابایتی در عرض یک ثانیه به فاصله ۲ کیلومتری از خودش انتقال دهد. این شرکت امیدوار است در سال ۲۰۲۰ از این فناوری استفاده کند.

این اتفاقات در صنعت تکنولوژی در حالی اتفاق می افتد که در ایران به جای ارائه اینترنت با کیفیت ، سعی در فروش هر چه بیشتر اینترنت ۳G در بین کاربران می کنند. امیدواریم در آینده ای دور این تکنولوژی وارد ایران شود !