کاوشگران صنعت پارس آرین این ربات هیولاوار ۱۲ پا دارد و با پدال زدن حرکت می‌کند | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۱

این ربات هیولاوار ۱۲ پا دارد و با پدال زدن حرکت می‌کند

Mjc3NDk3Ng«آدام سوج» (Adam Savage)، مجری سابق «افسانه زدایان» (MythBusters)، برنامه‌ی تلویزیونی محبوب کانال دیسکاوری، معمولا عادت دارد مرزهای نبوغ و نوآوری انسان را به چالش بکشد.

از زمانی که مجموعه‌ی افسانه زدایان به پایان رسید، طبیعتا وقت آزاد بیشتری در اختیارش داشته. بنابراین او به عنوان یک طراح خلاق و با انگیزه سه روز از وقتش را صرف ساختن یک دستگاه عجیب و غریب و هیولا مانند کرده است. او این ماشین ربات مانند را «جانور پدالی» می‌نامد. ظاهر این ربات، صرفه‌نظر از کفش‌های قرمز آل استار، واقعا شبیه یک جانور ترسناک است. ماشین سوج ۱۲ پا دارد و می‌توانیم با نشستن روی آن و پدال زدن، آن را حرکت دهیم.

شب گذشته طرف‌داران این مجری محبوب بیرون از موزه‌ی Exploratorium گرد هم آمده بودند تا حرکت ماشین ۲٫۵ متری سوج را در پیاده‌رو تماشا کنند. در مرکز این دستگاه قطعات مکانیکی یک دوچرخه قرار دارد و کمی پایین‌تر از آن جایی برای نشستن وجود دارد.

Mjc3NTAyNA

سوج درباره‌ی روند ساخت آن توضیح داد با اینکه او و تیمش از قبل قسمت‌های مثلثی را جوشکاری کرده و واشرهای تفلونی مخصوصی را آماده کرده‌ بودند، اما سر هم بندی این سازه کار سختی بود. وقتی از او پرسیدند که آیا ماشینش نوعی ربات یا سایبورگ است، او پاسخ داد: «باید یک سایبورگ باشد چون من نیروی مورد نیاز برای حرکت آن را فراهم می‌کنم، بنابراین بیشتر چیزی شبیه به یک ویلچر پیچیده است.»

منبع: IEEE

1 دیدگاه در “این ربات هیولاوار ۱۲ پا دارد و با پدال زدن حرکت می‌کند

دیدگاه بسته شده است