کاوشگران صنعت پارس آرین تعطیلی فروشگاه اختصاصی اپل واچ در توکیو | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

تعطیلی فروشگاه اختصاصی اپل واچ در توکیو

فروشگاه اختصاصی اپل واچ در توکیو، آخرین فروشگاه اختصاصی از این نوع است که تا ماه آینده‌ی میلادی به طور کامل تعطیل خواهد شد.

اپل در تاریخ ۲۳ اردیبهشت (۱۳ می)، آخرین فروشگاه اختصاصی اپل‌ واچ را تعطیل خواهد کرد. این فروشگاه در منطقه‌یشینجوکو شهر توکیو و در مجتمع تجاری ایستان واقع است. اپل در سال ۲۰۱۵ و پس از معرفی محصولات پوشیدنی خود، این فروشگاه را به همراه دو فروشگاه اختصاصی دیگر افتتاح کرد.

یکی از کاربران توییتر به نام Shotaro Akiba تصویری از فروشگاه ایستان منتشر کرده که نشان‌دهنده‌ی اعلامیه‌ی تعطیلی آن است. اپل، دو فروشگاه اختصاصی دیگر در لندن و پاریس را ابتدای سال جاری میلادی تعطیل کرد. به همین دلیل خبر تعطیلی آخرین فروشگاه اختصاصی اپل واچ، دور از انتظار نبود. علاوه بر آن، فروشگاه منطقه‌ی شینجوکو پس از افتتاح فروشگاه اختصاصی اپل در مقابل ایستان در ابتدای ماه جاری میلادی، به طور حتم منتظر تعطیلی بوده است.

تعطیلی فروشگاه اپل واچ

این تعطیلی برای کاربران امتیازاتی را به همراه داشته است. بخش فروش آنلاین این فروشگاه برای تمام کردن موجودی اپل‌واچ‌های خود ماه گذشته یک حراجی ترتیب داد و محصولات را با قیمت بسیار پایین عرضه کرد. به عنوان مثال اپل واچ ادیشن‌هایی که در زمان عرضه قیمت ۱۷ هزار دلاری داشته و کمترین قیمت آنها ۱۰ هزار دلار بود، با قیمت‌های باورنکردنی نزدیک به ۷۰۰ دلار فروش رفتند.

به‌هرحال تعطیلی این فروشگاه‌ها نشان‌دهنده‌ی تغییر سیاست‌های کلی اپل نسبت به گجت‌های پوشیدنی است. به‌نظر می‌رسد این شرکت به این نتیجه رسیده که با وجود فروشگاه‌های جامع اپل در شهرهای بزرگ جهان، نیازی به فروشگاه اختصاصی برای هر محصول نیست؛ چرا که در فروشگاه‌های جامع می‌توان چند محصول اپل را به همراه یکدیگر به مشتریان عرضه کرد و حتی فروش کلی را افزایش داد. از طرفی افزایش فروش آنلاین، نیاز به فروشگاه‌های فیزیکی را به مرور برای تمامی برندها کاهش داده است.