کاوشگران صنعت پارس آرین جایی که تلفن همراه به بدن انسان می پیوندد | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

جایی که تلفن همراه به بدن انسان می پیوندد

قرص CorTemp ساخته شده توسط HQInc که دارای باتری بسیار ریزی استشاید وجود اسکنر اثر انگشت در تلفن های جدید iPhone 5S ، شما را متقاعد نکند که این تلفن را بخرید اما این تکنولوژی نشانه گام دیگری در بیومتریک و تلفیق تلفن همراه و کاربر می باشد . این امر فراتر از تصور نیست که در دهه آینده به پیشرفت هایی دست یابیم که فراتر از رمان های علمی – تخیلی ای باشد که تاکنون خوانده ایم . مثلا تصور کنید که تماسی تلفنی را بدون استفاده از گوشی و هندزفری برقرار کنید . یا زمانی که وارد منطقه آزاد Wi-Fi می شوید ، Temple Buzz خود را دریافت نمایید ، یا قرصی را ببلعید که بتواند دمای بدن و سلامتی شما را به نرم افزاری در تلفنتان که به این امر اختصاص داده شده است ، بفرستد . این نوع از تکنولوژی ها ، رویایی دور از دسترس نیستند : این موارد اکنون اختراع شده اند و می توانند زودتر از آنچه شما تصورش را بکنید ، مورد استفاده عموم قرار بگیرند . با ویکی پلاس همراه شوید تا با این تکنولوژی های بیومتریکی آشنا شوید . . .

جایی که تلفن همراه به بدن انسان می پیوندد

قرص ها و ایمپلنت ها

مدت زمانی طول می کشد تا خود را راضی کنیم که تراشه های الکترونیکی در مچ یا فک خود داشته باشیم . در حال حاضر ، بیشتر فن آوری های زیستی در حال ساخت به شکل های طبیعی تری می باشند . قرص CorTemp ساخته شده توسط HQInc که دارای باتری بسیار ریزی است ، می تواند درجه حرارت ، ضربان قلب و دیگر اطلاعات بدن شما را اندازه گیری نماید . این قرص به صورت بی سیم به دستگاه دیگری ( مثلا تلفن همراهتان ) ، گزارش ها را ارسال می کند . این قرص می تواند برای کمک به مشکلات سلامتی و بررسی اثر بخشی داروها مورد استفاده قرار بگیرد ، درست همانطوری که نرم افزار ویندوز ، گزارش سلامتی هارد دیسک شما را مخابره می کند .

قرص CorTemp ساخته شده توسط HQInc که دارای باتری بسیار ریزی است

Lee Carbonelli از شرکت HQInc می گوید : ” نوآوری های سنسوری می توانند به عنوان ابزار تشخیص و همچنین ابزاری برای پیشگیری و سلامت مورد استفاده قرار بگیرند . نرم افزارها ، نقش برجسته ای را در ضبط و انتقال داده ها به متخصصان پزشکی ایفا می نمایند . امکان دارد که در ابتدا از بلعیدن قرص فوق العاده هوشمندی که به پزشکتان گزارش ارسال می کند ، امتناع کنید ، اما همانطور که Eric Schmidt از گوگل در سال ۲۰۱۲ گفته است : اگر این شیئ فاصله بین مرگ و زندگی شما باشد ، خواهان داشتن آن خواهید بود . “

آیا شیفته تکنولوژی سنجش بیومتریک شده اید ؟

Grindhouse Wetware وسیله دیگری است که به شکل های مختلف به ژنتیک اختصاص داده شده است . یکی از پروژه هایی که بر روی آن کار می کند : Circadia می باشد که یک برد مداری کاشت کوچک است که اطلاعات حیاتی شما را اندازه گیری نموده و به صورت بی سیم مخابره می کند . از طریق چراغ های یکپارچه LED آن می توانید به دست خود نگاه کنید تا اطلاعات مربوط به بدن خود را در گوشی اندروید خود چک نمایید . Tim Cannon از Grindhouse به ما گفت که :

Circadia

Circadia دارای یک ماژول بلوتوث می باشد که داده های بیولوژیکی شما را دریافت کرده و به گوشی شما ارسال می کند . همچنین می توانید از دستگاه بخواهید که آهنگ مورد علاقه یتان را برای موبایلتان بخواند و LED موجود بر روی دستگاه ، در حال انجام عملیات ، به سرعت چشمک می زند .

فایده و اهمیت داده های جمع آوری شده ، به اندازه خود دستگاه های اختراع شده ، می باشد . Tim می گوید ” من فکر می کنم که در ۱۰ تا ۲۰ سال آینده ، از داده هایی که اکنون جمع آوری می کنیم برای اخذ تصمیمات هوشمندانه در مورد زندگیمان استفاده خواهیم کرد ، و یا قطعاتی از بدنمان را که غیرضروری یا نامطلوب هستند را جایگزین خواهیم کرد ( بازوها ، قلب و غیره ) . امیدواریم که در آینده بتوانیم در مورد زندگی و طول عمر بحث نماییم .”

صداهای ساخته شده

دستگاه هایی مانند Google Glass ، اطلاعیه ها ، نتایج جستجو و مسیرهای رانندگی را بسیار سریع تر از آنچه در قبل اتفاق می افتاد در پیش چشمان ما ظاهر می نمایند ، اما از طریق قدرت انتقال استخوانی می توانید تماس ها یا اطلاعیه ها را مستقیما سر خود مخابره نمایید بدون آنکه به هدست بلوتوث احتیاج داشته باشید . این تکنولوژی در حال حاضر در آلمان مورد استفاده قرار می گیرد ، جایی که مسافران ، هنگامی که برای استراحت سر خود را به شیشه قطار تکیه می دهند از تبلیغات پخش شده برایشان ، لذت می برند . با توجه به سخنان شرکتی که این آزمایش را انجام داده است ” مسافران از این شکل جدید تبلیغات شگفت زده شده و لذت بردند .” ممکن است مسافتی که می خواهید با قطار طی کنید با توجه به این گونه تبلیغات ، تغییر نماید . همچنین در هفته های اخیر شاهد بودیم که تیمی از Disney Research ، پیام های صوتی را از طریق لمس یک انگشت ، منتقل کرده اند .

 Disney Research

این تکنولوژی پیشرفته ، از پالس های الکتریکی پایین به جای انتقال استخوانی استفاده می نماید ، اما کاربردهای هر دوی آنها یکی است : به زودی قادر خواهید بود که تماسی تلفنی دریافت کنید ، به پادکست ها گوش دهید و یا زنگ هشدار خود را بشنوید در حالی که تلفن همراهتان در جیب شما می باشد و هیچ هدفونی نیز لازم نخواهید داشت .

امنیت

ID لمسی APPLE ، در چند هفته گذشته ، بیشتر توجهات را به خود اختصاص داده است و امنیت ، بحث دیگری است که بدن ما در آینده ، به طور قطع نقش بزرگی را در آن ایفا خواهد نمود . در حال حاضر شاهد مواردی هستیم که در کنفرانس های فن آوری مختلف منعکس می شود . Regina Dugan از موتورلا در کنفرانس D11 وال استریت ژورنال در امسال ، ایده استفاده از قرص یا خالکوبی الکترونیکی ، به عنوان روش تائید هویت ، را مطرح نمود . اساسا ، خود شما ، رمز عبور خواهید شد .

ID لمسی : آیا در آینده ، انگشت شما نقش کلید را خواهد داشت ؟

این امر ، ایده ای پا در هوا نیست . خالکوبی Biostamp مربوط به Me10 ، از سیلیکون کش داری ساخته شده است و دارای مدارهای بسیار کوچک و آنتنی است که می توانند برای اثبات اینکه شما کسی که می گویید هستید ، مورد استفاده قرار بگیرند . تعجب نکنید که این فن آوری در کنار آی فون ۷ یا Nexus 8 ، به بازار بیاید . روزی ، تلفن شما تنها به لمس و صدای شما پاسخ خواهد داد . حداقل در کوتاه مدت ، به نظر می رسد که مانیتورهای هوشمند بدن انسان ، واقع بینانه ترین گام بعدی خواهند بود . مانند ساخت مچ بندهای پی گیر سلامتی که به ما کمک می کند تا در مورد خواب ، رژیم و سلامتی کل بدنمان اطلاعات بیشتری به دست بیاوریم .

Dave Asprey یکی از پیشگامان روش نو پای ژنتیک می باشد . ASprey که نویسنده ، کارآفرین ، سرمایه گذار و کارمند تازه استخدام شده در Trend Micro است ، بیش از یک دهه است که از مانیتورهای بدنی و دستگاه های آموزشی ، برای بهبود رژیم ، IQ و روش زندگی خود استفاده می کند . او به Tech Radar گفت که بر این باور است که موج بعدی ارسال شده از حس گرهای زیستی ، فرصت های بی شماری را به وجود خواهند آورد : ” بینشی که که با استفاده از آن داده های بزرگ به دست می آوریم به ما می آموزند که معنای انسان بودن چیست ؟ کلیدهای پنهان موجود در رفتارهای بیولوژیک و جامعه شناختی می توانند قفل ارتباط پیچیده بین محیط زیست و خودمان را باز نمایند . به منظور آنکه بدانیم چه تغییرات کوچکی را باید انجام دهیم ، ابتدا باید داده ها را جمع آوری نماییم و سپس از آن داده ها ، هوشمندانه استفاده نماییم . این مرز جدید ژنتیک می باشد .” ممکن است تصور کنید که گوگل و اپل ، اطلاعات زیادی درباره شما دارند ، اما امروزه تلفن های همراه شما ، ارزیابی بهتری نسبت به شما داشته و بازخوردهای صمیمانه تری را ارائه می کنند . نوآوری های دیگر هنوز در راه هستند : در حالی که ضبط و تصرف هر منظره زیبا و بزرگی که می بینیم ، امری مفید باشد ، این کار را باید با وسیله ای Lifelogger مانند Memento انجام دهید . مگر آنکه فضایی برای چشم مصنوعی داشته باشید که در این صورت باید به پروژه Eyeborg مراجعه نمایید . به هر حال این تکنولوژی های مربوط به بدن + تلفن در حال پیشرفت هستند و فاصله بین آنها کوچک و کوچک تر خواهد شد .