کاوشگران صنعت پارس آرین حل مشکل قرار دادن لینک تلگرام در اینستاگرام | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

حل مشکل قرار دادن لینک تلگرام در اینستاگرام

حل مشکل قرار دادن لینک تلگرام در اینستاگرام

برای اولین بار ، نحوه حل مشکل گذاشتن لینک تلگرام در اینستاگرام

چگونه لینک تلگرام را در قسمت Bio ایسنتاگرام قرار دهیم ؟

آموزش اختصاصی موبولوژی

رفع ارور Links asking someone to add you on another service aren’t supported on instagram در اینستاگرام

قرار دادن لینک تلگرام در اینستاگرام

مدتی است که وقتی میخواهید لینک تلگرام اکانت خود را در نرم افزار اینستاگرام قرار دهید ، در بالای برنامه و در کادری قرمز رنگ به شما ارور “Links asking someone to add you on another service aren’t supported on instagram” میدهد و اجازه نمیدهد که شما لینک پروفایل تلگرام خود را قرار دهید .

مفهوم ارور بالا یعنی “لینک هایی که دیگران بخواهند شما را در سرویس های دیگر(برنامه های پیام رسان و شبکه های اجتماعی) Add کنند ، در برنامه اینستاگرام ساپورت نمیشوند ! ” !

اما واقعا علت چیست ؟

قرار دادن لینک تلگرام در اینستاگرام

چندی پیش اینستاگرام و واتس اپ ( که هر دو زیر مجموعه شرکت فیسبوک هستند) لینک های تلگرام را مسدود کرده اند !

فیلتر شدن و مسدود شدن لینک های تلگرام توسط فیسبوک و زیر مجموعه هایش یعنی “واتس اپ” و “اینستاگرام” تا مدت ها خبری داغ در دنیای اینترنت بود و کاربران وب به بحث و گفت و گو درباره آن میپرداختند !

چند وقت پیش بود که تصمیم گرفتیم لینک پروفایل برنامه تلگرام کانال خودمان را برای تبلیغ به دوستان و آشنایان خود در برنامه واتس اپ بفرستیم که متاسفانه مطلع شدیم ، لینک های تلگرام در برنامه واتس اپ کار نمیکند !

اگر لینک های پروفایل برنامه تلگرام را در برنامه واتس اپ بفرستید ، همانند یک پیغام متنی معمولی برای طرف مقابل ارسال میشود و لینک های تلگرام کار نمیکنند !!

البته چیز جالبی که ما در برنامه واتس اپ تست کردیم ، این بود که لینک برنامه تلگرام در مارکت PlayStore همچنان در برنامه واتس اپ کار میکند و فیلتر نیست :

Telegram on WhatsApp

همچنین اگر در بخش ویرایش پروفایل اینستاگرام لینک پروفایل خود و یا لینک کانال خود را در بخش Website قرار دهید ، با ارور “Links asking someone to add you on another service aren’t supported on instagram” مواجه خواهید شد :

Telegram on Instagramدر گوشی های اندروید ارور به صورت زیر میباشد :

Instagram Filtered Telegram link

تست لینک های شبکه های اجتماعی دیگر در اینستاگرام :

LinkedIn Link On InstagramTwitter Link on instagram

در حالیکه اینستاگرام ، در پیغام(ارور) خود میگوید ، ما لینک های سرویس های دیگر را پشتیبانی نمیکنیم ، اما لینک های شبکه های اجتماعی دیگر ، نظیر LinkedIn و Twitter را همچنان پشتیبانی میکند و این یعنی احساس خطر فیسبوک و زیر مجموعه هایش (اینستاگرام و واتس اپ) در مقابل گروه تلگرام !!

اما راه حل این مشکل چیست ؟ چگونه مشکل قرار دادن لینک تلگرام در اینستاگرام را حل کنیم ؟

قرار دادن لینک تلگرام در اینستاگرام

در حال حاضر ما به صورت عادی نمیتوانیم لینک تلگرام خود را در برنامه هایی مانند اینستاگرام و واتس اپ قرار دهیم ! پس باید به نحوی آن را دور بزنیم !

برای اینکار باید از ترفند لینک های کوتاه استفاده کنیم . وبسایت های زیادی هستند که لینک های شما را کوتاه میکنند و شما میتوانید از آن لینک های کوتاه در شبکه های اجتماعی و یا برنامه های پیغام رسان (مانند تلگرام و واتس اپ) استفاده کنید .

ما در این مطلب 2 روش را برای قرار دادن لینک تلگرام در اینستاگرام به شما عزیزان معرفی میکنیم :

روش اول : لینک کوتاه تلگرام

روش دوم : کوتاه کننده لینک گوگل

روش اول : استفاده از لینک کوتاه تلگرام برای قرار دادن لینک تلگرام در اینستاگرام

قرار دادن لینک تلگرام در اینستاگرام

برای کوتاه کردن لینک تلگرام خود به وسیله لینک کوتاه تلگرام ، مراحل زیر را انجام دهید :

1. ابتدا به وسیله یک Username  برای اکانت تلگرام خود بسازید و لینک تلگرام خود را درست کنید (از طریق بخش دوم آموزش)

2. لینک تلگرام خود را در جایی یادداشت و کپی کنید .

3. اکنون یوزرنیم تلگرام خود را به جای عبارت “YourUsername” در لینک زیر اضافه کنید :

http://tlgrm.me/YourUsername

برای مثال ، یوزرنیم ما در برنامه تلگرام “Mobology” میباشد و لینک تلگرام ما به صورت زیر خواهد بود :

http://tlgrm.me/Mobology

به همین راحتی میتوانید از لینک بالا در اینستاگرام و واتس اپ استفاده کنید !!!

توجه : از آنجایی که روش بالا مربوط به خود تلگرام میباشد و ممکن است به زودی این روش (لینک کوتاه تلگرام) در برنامه های واتس اپ و اینستاگرام فیلتر شود ، شما میتوانید از لینک های کوتاه دیگر مانند لینک کوتاه گوگل (روش دوم) استفاده کنید .

روش دوم : استفاده از لینک کوتاه گوگل برای قرار دادن لینک تلگرام در اینستاگرام

قرار دادن لینک تلگرام در اینستاگرام

برای کوتاه کردن لینک تلگرام خود به وسیله لینک کوتاه گوگل مراحل زیر را انجام دهید :

1. ابتدا به وسیله  یک Username (نام کاربری) برای اکانت تلگرام خود بسازید و لینک تلگرام خود را درست کنید (از طریق بخش دوم آموزش)

2. لینک تلگرام خود را در جایی یادداشت و کپی کنید .

3. اکنون وارد وبسایت “کوتاه کننده لینک گوگل” شوید . بعد از باز شدن وبسایت ، تصویری مانند تصویر زیر برای شما باز خواهد شد :

Google URL Shortener

4. شما باید لینک تلگرام خود را در قسمتی که با فلش قرمز رنگ در تصویر بالا نشان داده شده است قرار دهید . (Paste کنید) . برای مثال ما لینک “http://telegram.me/Mobology” را Paste کردیم .

5. بعد از آن میبایست بر روی گزینه “I’m not a robot” کلیک/لمس کنید ( در تصویر بالای با فلش زرد رنگ مشخص کرده ایم) تا مربع کنار عبارت به نماد “تیک سبز رنگ” تبدیل شود .

نکته : ممکن است بعضی اوقات ، کلیک کردن تنها بر روی عبارت “I’m not a robot” کافی نباشد و با کلیک کردن بر روی آن عبارت ، یک پیغام Pop Up مانند تصویر زیر برای شما باز شود که میبایست با توجه به متنی که نوشته است ، تعدادی از تصاویر را علامت بزنید :

Google Captcha

برای مثال در تصویر بالا عبارت “Select all images with grass” به معنی “تمام تصاویر دارای چمن را انتخاب کنید” نوشته شده است و ما نیز 3 تصویری که چمن در آن بود را انتخاب کردیم و در نهایت بر روی گزینه “Verify” کلیک کردیم تا “تیک سبز رنگ” نمایش داده شود .

توجه : اگر معنی عبارت نوشته شده را متوجه نمیشوید ، میتوانید از “مترجم آنلاین گوگل” استفاده کنید .

نکته مهم : اگر شما وارد اکانت گوگل خود شده باشید ، قسمت “I’m not a robot” از وبسایت کوتاه کننده لینک گوگل حذف میشود و نیازی نیست که شما مرحله 5 را انجام دهید ! همچنین میتوانید گزارش و آمار بازدید لینک های کوتاه شده خود را مشاهده کنید .

6. در نهایت وقتی لینک مورد نظر را کپی کردید و در کنار عبارت “I’m not a robot” تیک خورد ، میبایست بر روی گزینه آبی رنگ “Shorten URL” کلیک کنید و چند لحظه منتظر بمانید :

Shorten Link

7. اکنون در سمت راست صفحه لینک کوتاه شده شما قرار گرفته است و شما میتوانید آن را کپی و در برنامه های اینستاگرام و واتس اپ استفاده کنید . (در تصویر زیر لینک کوتاه شده در کادر قرمز رنگ قرار دارد و با فلش زرد رنگ به آن اشاره شده است ) :

Short Link Generated

لینک کوتاه شده ما در این آموزش :     http://goo.gl/NxEDNg

آموزش ساده و مختصر قرار دادن لینک کوتاه در قسمت Website بخش Bio در اینستاگرام :

قرار دادن لینک تلگرام در اینستاگرام

1. ابتدا برنامه اینستاگرام را باز کرده و وارد تب “Profile” خود در اکانت خود شوید ( طبق تصویر زیر باید در تب مشخص شده با فلش قرمز رنگ باشید ) :

1

2. در همین صفحه بر روی گزینه “Edit Your Profile” لمس کنید :

Edit Your Profile

3. در صفحه باز شده و در قسمت Website ، لینک کوتاه شده گوگل را قرار دهید . (همان لینک کوتاه شده که در بالا ساختید . برای مثال : http://goo.gl/NxEDNg ) :

Website - Bio on Instagram Profile

4. در آخر بر روی گزینه “تیک آبی رنگ” در بالای سمت راست برنامه لمس کنید تا تغییرات شما ذخیره شود :

توجه : میتوانید در قسمت Bio و توضیحات پروفایل خودتان ، به این موضوع اشاره کنید که لینک گذاشته شده در پروفایل اینستاگرام شما ، لینک تلگرام شما میباشد !

قرار دادن لینک تلگرام در اینستاگرام

قرار دادن لینک تلگرام در اینستاگرام

به همین راحتی ، شما لینک تلگرام خود را در پروفایل اینستاگرام خود قرار دادید .

همچنین میتوانید از این لینک برای برنامه واتس اپ نیز استفاده کنید .

پایان