کاوشگران صنعت پارس آرین روش معرفی وب سایت به موتورهای جستجوگر | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

روش معرفی وب سایت به موتورهای جستجوگر

روش معرفی وب سایت به موتورهای جستجوگرمیدانیم که موتورهای جست و جو در واقع متن صفحات و لینک را میخوانند و پیگیری میکنند. بنابراین موتور جستجوگر سایت شما را به شرطی پیدا میکند که راهی برای ورود اسپایدر به سایت شما پیدا کند. اگر یک موتور جستجو لینکی به سایت شما پیدا کند در واقع پروسه معرفی انجام خواهد شد و هر چه تعداد این لینک ها بیشتر باشد کیفیت و رتبه سایت شما بهتر خواهد شد. در حقیقت همه مدیران وب سایت ها دوست دارند که موتورهای جستجو بیشتر به وب سایت آنها مراجعه کند و تعداد صفحات بیشتری را بخواند و آنها را به بانک خود اضافه کند. اگر به صورت ساده بخواهیم توضیح دهیم در واقع یک بار خواندن اطلاعات وب سایت شما توسط موتورهای جستجوگر کافی نیست.

تمامی موتورهای جستجو مانند گوگل صفحه و یا قسمتی برای معرفی سایت دارند که کاربران با مراجعه به این صفحه میتوانند سایت خود را به موتور معرفی کنند اما این شیوه از معرفی چندان کارایی مناسبی ندارد و ممکن است یک تا چند هفته و یا در برخی موارد حتی بیشتر زمان لازم باشد تا اسپایدر به وب سایت شما مراجعه نماید. اما ما نیاز به راه های سریعتری داریم.
یکی از بهترین راه ها برای افزایش مراجعه اسپایدر به سایت شما ، لینک از سایر سایت ها به وب سایت شماست. برای انجام این کار میتوانید با سایت های دیگر تبادل لینک انجام دهید اما دقت کنید سایت های مناسب با زمینه فعالیت خود را که دارای رنک و رتبه نسبتا مناسبی هستند را انتخاب کنید.
دقت کنید که محتوای سایت خود را به بهترین شکل ممکن آماده کنید. اگر وب سایت شما مطالب کمی داشته باشد و یا مطالب مفیدی نداشته باشد در این حالت سایر وب سایت ها چندان تمایلی به تبادل لینک نشان نخواهند داد. این کار حتی میتواند از نظر موتورهای جستجو نیز یک امتیاز محسوب شود. توصیه میشود که پس از تکمیل طراحی وب سایت حتما سایت خود را به فهرست های مهم و یا تالارهای معروف معرفی کنید. باز هم دقت داشته باشید که سایت خود را به دایرکتوری و وب سایت های مرتبط معرفی کنید. برای یافتن سایت ها و یا دایرکتوری های معتبر از خود موتورهای جستجو مانند گوگل کمک بگیرید. بدیهی است وب سایت هایی که در صفحات نخست جستجو قرار دارند سایت های بهتری هستند.
زمانی وب سایت خود را به موتورهای جستجوگر و دایرکتوری ها معرفی کنید که طراحی وب سایت کاملا پایان یافته باشد و از معرفی سایت تا پیش از پایان و تکمیل نهایی و چک نهایی سایت خودداری نمایید. یکی از بهترین نقطه های شروع برای وب سایت های جستجوگر برخی فهرست ها مانند Yahoo و یا DMOZ هستند. فهرست های کوچکتری نیز وجود دارند که شما میتوانید به صورت رایگان سایت خود را به آنها نیز معرفی کنید. یکی دیگر از روش های مفید ارائه مقالات مفید و مرتبط در سایت است. دقت کنید که مطالب ارائه شده نیز مرتبط با زمینه فعالیت سایت شما باشند.
همچنین شما میتوانید در سایت های دیگر و یا وبلاگ ها مطلب بنویسید و در نهایت آنها را به سایت خود لینک کنید و یا در فروم ها شرکت کنید. در شبکه های اجتماعی حضور فعال داشته باشید و تا حد امکان مطالب مفید را به اشتراک بگذارید. امروزه یکی از بهترین روش ها برای جذب موتورهای جستجو به وب سایت شما استفاده از شبکه های اجتماعی است.

خلاصه موارد در زمینه معرفی وب سایت به گوگل و موتورهای جستجوگر
•    سعی کنید وب سایت خود را به موتورهای جستجو و دایرکتوری های بیشتری معرفی کنید
•    سعی کنید صفحات بیشتری از سایت خود را در موتورهای جستجوگر ثبت کنید
•    کیفیت محتوای سایت خود را بهتر کنید. سایت شما باید اطلاعات مناسبی جهت ارائه به کاربران داشته باشد
•    به وب سایت دیگر لینک دهید و از آن ها درخواست کنید تا به وب سایت شما لینک کنند
•    مقالات مفید را در سایت های دیگر نیز منتشر کنید و در انتها متن را به سایت خود نیز لینک دهید
•    سایت خود را به تمام موتورهای جستجو و یا دایرکتوری هایی که سراغ دارید معرفی کنید
•    در شبکه های اجتماعی فعال باشید