کاوشگران صنعت پارس آرین عجیب ترین خانه جهان غوطه ور بر روی آب | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

عجیب ترین خانه جهان غوطه ور بر روی آب

ufo-4-1-696x511تا به امروز خانه های عجیبی ساخته شده اند ، اما خانه ای که شرکتی ایتالیایی طراحی کرده است از همه ی آنها عجیب تر است ، این خانه به شکل یک سفینه ی فضایی بوده و روی آب معلق است و با فناوری هایی که در آن به کار رفته می تواند نیاز خانه به آب آشامیدنی و برق را پاسخ گو باشد و با موتور های برقی به کار رفته در آن می تواند ۶.۵ کیلومتر در ساعت جابجا شود !

سازندگان این خانه ی عجیب می گویند که کاربر با استفاده از این خانه می تواند سفری به دور دنیا را شروع نماید ، اما سوالی که پیش می آید این است که انرژی لازم برای این موتور ها از کجا تامین می شود و چگونه فرد می تواند سفری به دور دنیا را با این خانه آغاز نماید؟ پاسخ سازندگان به نحوه ی تامین انرژی تجهیز عرشه ی این خانه ی معلق در آب به سلولهای خورشیدی می باشد ، اگر چند روزی آفتاب در کار نبود چه می شود؟ ، سازندگان این خانه سلول های خورشیدی را تنها منبع تامین انرژی در نظر نگرفته اند و توربین های بادی کوچک روی عرشه و نیز توربین آبی که در زیر این خانه قرار گرفته اند نیز در صورت لزوم به کمک سلول های خورشیدی می آیند تا نیاز روزانه ی برق این خانه ی عجیب را تامین نمایند.

این خانه به منظور تامین آب آشامیدنی کاربر در طی سفر دریایی به یک آب شیرین کن درجا مجهز گردیده است که می تواند آب باران و یا آب دریا را برای آشامیدن تصفیه نماید ، علاوه بر این این سیستم تصفیه ی آب می تواند آب لازم برای آبیاری باغچه ی کوچک طراحی شده ی روی عرشه ی خانه را نیز تامین نماید.

در قسمت طراحی داخلی این خانه از دو نیمکره ی بالایی و پایینی تشکیل شده است که از طریق راه پله به هم متصل می شوند ، نیمکره ی بالایی این خانه فضایی معادل ۲۰ متر مربع را به کاربر اختصاص می دهد و در آن آشپزخانه و حال این خانه جای گرفته اند که به منظور بهینه سازی استفاده از فضا آشپزخانه ی آن می تواند تغییر شکل داده و به حال خانه بدل گردد ، در قسمت نیمکره ی پایینی فضایی ۱۰ متر مربعی در اختیار کاربر قرار دارد که علاوه بر دستشویی و حمام اتاق خوابی را در خود جای داده که در پایین ترین نقطه ی خانه قرار دارد و کاملا توسط شیشه محاصره شده است تا به هنگام خواب کاربر زندگی دریایی اطراف خود را مشاهده نماید.