کاوشگران صنعت پارس آرین قیمت اینترنت ثابت برای مصرف کننده نهایی کاهش یافت | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

قیمت اینترنت ثابت برای مصرف کننده نهایی کاهش یافت

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، در مصوبه ای قیمت خدمات اینترنت در کشور را کاهش داد تا بالاخره کاربران نهایی، اینترنت را با قیمت ارزان‌ تری دریافت کنند. طبق مصوبه ی این کمیسیون، شرکت های ارائه دهنده ی سرویس اینترنت پرسرعت و نیز اپراتور های موبایل، از دیروز اول مردادماه باید سرویس اینترنت را برای کاربران، با نرخ های جدید محاسبه کنند.

این مصوبه برای اجرا از یکم مردادماه، به شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان تأمین کننده ی اصلی پهنای باند اینترنت، شرکت مخابرات ایران، شرکت های اینترنتی و اپراتور های موبایل ابلاغ شده است.

شرکت ارتباطات زیرساخت ملزم به تخفیفی در حدود ۳۰ درصد در قیمت پهنای باند به اپراتور های ارتباطی کشور شده و تعرفه ی دسترسی مشترکان به اینترنت ثابت ADSL و وWiFi حدود ۱۶ تا ۳۰ درصد کاهش یافته است.

نرخ اینترنت به ازای هر کیلوبایت بر ثانیه به گونه ای در نظر گرفته شده است که مشترک به صورت پلکانی چیزی بین ۱۶ تا ۳۰ درصد کاهش قیمت را در سرویس خود احساس کند.

13950423000421_PhotoL

همان گونه که مشخص شده، در شرایط جدید، اینترنت غیرحجمی به معنای اینترنت نامحدود نیست، بلکه سقف مشخصی خواهد داشت.

در صورتی که از بین ترافیک بین­ الملل یا ترافیک داخلی خریداری شده، یکی به پایان رسید، ارائه کننده ی اینترنت موظف است سرویس خود را برای حجم ترافیک باقیمانده تا پایان دوره ادامه دهد. اگر ارائه کننده ی اینترنت امکان تفکیک ترافیک داخلی از ترافیک بین­ الملل را نداشته باشد، باید به میزان حداقل یک سوم سقف حجم ترافیک داخلی به سقف حجم ترافیک بین­ الملل مشترک اضافه کند.

در فروش فروش حجمی نیز، علاوه بر هزینه ی هر گیگ، هزینه ای تحت عنوان برقراری و نگهداری ماهانه و ۲ گیگابایت اینترنت به­ عنوان حداقل مصرف از مشترک اخذ خواهد شد.

2

 

3

منبع: