کاوشگران صنعت پارس آرین لو رفتن تصاویر اولیه از «ویندوز بلو» مایکروسافت | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

لو رفتن تصاویر اولیه از «ویندوز بلو» مایکروسافت

لو رفتن تصاویر اولیه از «ویندوز بلو» مایکروسافتویندوز بعدی در حال حاضر با اسم رمز ویندوز بلو شناخته می شود و قرار است در آینده جایگزین ویندوز ۸ بشود. حالا امروز که مصادف با تولد ۵۷ سالگی استیوبالمر مدیرعامل مایکروسافت است، یک نسخه اولیه از این سیستم عامل لو رفته که به نام Build 9364 شناخته می شود و در سایت های به اشتراک گذاری فایل قابل دانلود است.

نمای کلی ویندوز بعدی تا حد زیادی شبیه به ویندوز ۸ است اما بهبودهای ریز و درشت مختلفی در آن قابل مشاهده است. کاشی های صفحه نخست کوچک تر شده اند و امکان شخصی سازی هم بیشتر در دسترس قرار دارد.

 

 

امکان قرار دادن اپلیکیشن ها در کنار یکدیگر هم به صورت ۵۰/۵۰ در محیط کاشی ها فراهم شده و امکانات کنترلی بیشتری در این رابط کاربری در دسترس قرار گرفته تا کاربران تبلت مجبور به مراجعه به محیط دسکتاپ نباشند.

 

 

تغییرات دیگر شامل تنظیمات SkyDrive است که امکانات بیشتری برای پشتیبان گیری و مدیریت فایل ها در اختیار قرار می دهد و بخش جدیدی به عنوان تنظیمات اپلیکیشن هم مشاهده می شود که تنظیمات اپلیکیشن های پیشفرض را به همراه دارد.

 

 

روی ویندوز بلو شما اینترنت اکسپلورر ۱۱ را هم پیدا می کنید اما هنوز نمی دانیم که حاوی چه تغییرات جدیدی است.

 

گفته می شود نسخه پیش نمایش عمومی ویندوز بلو طی ماه های آینده ارایه خواهد شد و باید به احتمال زیاد منتظر ارایه آن تا پایان همین سال جاری باشیم. انگار مایکروسافت قصد دارد سرعت ارتقا ویندوز را سریع تر کند.