کاوشگران صنعت پارس آرین نرم افزار تلفن همراه مخصوص افراد نابینا | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

نرم افزار تلفن همراه مخصوص افراد نابینا

اخبار,نرم افزارBe My Eyes,اخبار تکنولوژینرم افزاری جدید بر روی گوشی های هوشمند است که به منظور کمک به نابینایان طراحی شده است

به عنوان «چشم من باش» .

در سال 2014 در سراسر جهان 285 میلیون نفر از نظر دید مشکل داشتند؛ 39 میلیون نفر از آنها نابینا و 246 میلیون نفر از نظر بینایی ضعیف و دید کمی داشتند که مانع یک زندگی عادی برای آنها می‌شد.


محققان دانمارکی به دنبال راه حلی برای بهبود زندگی این افراد بودند و در اواخر سال 2014 نرم افزاری به نام Be My Eyes «چشم من باش» برای گوشی‌های هوشمند طراحی کردند.
این نرم افزار فرد نابینا یا با بینایی ضعیف را قادر می‌سازد از اطراف خود عکس یا فیلم ویدئویی بگیرد و یک هشدار برای کاربری که می‌تواند ببیند و او هم همین نرم افزار را بر روی گوشی هوشمند خود دارد، بفرستد و فرد بینا آنچه می‌بیند را شفاهاً برای فرد نابینا بگوید.
برای مثال فرد نابینا عکس یا ویدئویی که برای فرد بینا می‌فرستد، از او در مورد تاریخ انقضا محصول سؤال می‌کند یا متن کوتاهی که به دست وی رسیده است را به فرد بینا نشان می‌دهد و فرد بینا آن را برای وی می‌خواند.
این برنامه در حال حاضر بر روی iOS در دسترس است و هنوز بر روی آندروید نصب نشده است؛ در 19 ژانویه 2015 هزاران نفر از این برنامه استفاده کردند؛ 4100 فرد نابینا و افرادی که مشکل در دید دارند از سراسر جهان از این نرم افزار استفاده می‌کنند و 8300 نفر فرد بینا نیز این برنامه را برای کمک به نابینایان بر روی گوشی‌هوشمند خود دارند.
اخبار,نرم افزارBe My Eyes,اخبار تکنولوژی

 

اخبار,نرم افزارBe My Eyes,اخبار تکنولوژی

 

اخبار,نرم افزارBe My Eyes,اخبار تکنولوژی