کاوشگران صنعت پارس آرین نسل جدید هواپیماهای عمود پرواز آمریکایی با بال های مشبک | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

نسل جدید هواپیماهای عمود پرواز آمریکایی با بال های مشبک

هواپیمای-عمود-پرواز-2-4-696x696طراحی و ساخت هواپیماهای عمود پرواز از آن جهت که به باندی طولانی و مخصوص برای نشستن و بلند شدن احتیاج نداشته و همچنین می توانند در یک مکان در هوا ثابت بایستند، همیشه مورد توجه بوده است.

حال سازمان دفاعی آمریکا موسوم به دارپا از نسل جدید از هواپیماها رونمایی کرده که در بلند شدن و فرود آمدن نسبت به سایر هواپیماها به گونه ای متفاوت عمل می کند.

هواپیمای عمود پروازاین هواپیما کهVTOL X-Plane نام گرفته، با طراحی ویژه خود می تواند به صورت عمودی بلند شده و همچنین فرود بیاید.بال های این هواپیما به صورت مشبک است ضمن اینکه ترکیبی از بالهای ثابت و گردان دارد که موجب حرکت عمودی آن در هنگام فرود و بلند شدن می شود.

هواپیمای عمود پروازسرعت ۵۵۵ کیلومتر تا ۷۴۰ کیلومتر بر ساعت حداکثر مقداری است که این هواپیما می تواند داشته باشد؛ با این وجود که حدود ۴۵۳۶ کیلوگرم تا ۵۴۴۳ کیلوگرم وزن خواهد داشت.
این هواپیما همچنین قادر است تا معادل ۴۰ درصد از وزن خود، بار حمل کند.

هواپیمای عمود پروازآمریکا مدعی شده که VTOL X-Plane  را می توان بعنوان پیشرفته ترین نوع پرنده به شمار می آید و سیستم هدایتی آن کاملا متفاوت با روش های متداول فعلی است.قرار گرفتن دو بال بزرگ در قسمت عقب و دو باله کوچکتر موازنه ساز در قسمت جلو آن ساختار متفاوتی را برای آن به ارمغان آورده است، ضمن اینکه در بال های آن ۲۴ فن وجود دارد که در هر فن موتور جداگانه ای وجود دارد که این ۲۴ فن توسط یک turboshaft نیرو می گیرند که قدرت آن ۴۰۰۰ اسب بخار است.

هواپیمای عمود پروازVTOL X-Plane  بدون جعبه دنده است و برای فرود آمدن و بلندشدن عمودی خود، رانش هر یک از فن ها را به صورت مستقل تغییر می دهد.
گفتنی است قرار است آزمایشات پرواز VTOL X-Plane در سال ۲۰۱۸ میلادی انجام گیرد.

منبع : darpa