کاوشگران صنعت پارس آرین نمایشگرهای درون خودروها به تکنولوژی فورس تاچ مجهز می شوند | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

نمایشگرهای درون خودروها به تکنولوژی فورس تاچ مجهز می شوند

نمایشگرهای درون خودروها به تکنولوژی فورس تاچ مجهز می شوند

سیستم های سرگرمی با نمایشگرهای بزرگشان به جزئی بسیار مهم در ماشین های مدرن بدل شده اند اما این نمایشگرها نقش قابل توجهی در حواس پرتی رانندگان دارند.

کمپانی Synaptics اما تصور می کند که این ابزارها مفید واقع می شوند اگر بتوانند «احساس کنند» و به همین خاطر شرکت مورد بحث با یک تامین کننده لوازم جانبی خودرو به نام Valeo وارد همکاری شده است تا نوع جدیدی از نمایشگر خودرو را تولید نماید.

این نمایشگرها قرار است که به تکنولوژی ClearForce مجهز شوند که توسط Synaptics ارائه شده و قادر است میزان فشار را حس کرده و بازخوردهای لرزشی از خود نشان دهد.

در واقع هدف از ساخت چنین سیستمی، ارائه یک اینترفیس ایمن تر است که می تواند از فرامین تک انگشتی و مالتی تاچ پشتیبانی کند و به رانندگان یا مسافران امکان می دهد که بدون نگاه کردن به نمایشگر با آن کار کنند.

هنوز مشخص نیست که کدام تولید کننده یا خودروساز قصد استفاده از این اسکرین ها را دارد یا اینکه چنین نمایشگرهایی دقیقا از چه زمانی وارد بازار می شوند.

در نمایشگر اسمارت فون هایی نظیر آیفون 6 اس، تکنولوژی فورس تاچ، به ساده تر شدن فرایند اسکرول منجر شده و می توان فرایندهایی شبیه به راست کلیک را از آن دریافت کرده و برای باز کردن منوها یا دریافت اطلاعات اضافه آن را به کار برد.

در عین حال، بازخورد لرزشی می تواند به راننده سیگنال بدهد که فرایند پخش و ارائه آهنگ ها یا مسیرهای ارائه شده توسط GPS شروع شده است و به این ترتیب راننده می تواند تمام حواس خود را به جاده و محیط پیرامونی خودرو معطوف کند.