کاوشگران صنعت پارس آرین پشتیبانی نسخه‌های بعدی اپل واچ از واچ فیس watchOS‌ | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

پشتیبانی نسخه‌های بعدی اپل واچ از واچ فیس watchOS‌

از زمانی که اپل در سال ۲۰۱۵ نسل جدید اپل واچ را راهی بازار کرد، کاربران به استفاده از واچ‌فیس‌های پیش‌فرض این ساعت هوشمند محدود بودند. در نسخه‌های منتشرشده از watchOS، کاربران تنها می‌توانستند واچ‌‌فیس‌های پیش‌فرض را شخصی‌سازی کنند؛ چراکه استفاده از واچ‌فیس‌های غیر پیش‌فرض در این ساعت هوشمند برای کاربران ممکن نبود. این در حالی است که کاربران سایر ساعت‌های هوشمند نظیر پبل یا ویراواِس، از این ویژگی از همان ابتدا استفاده می‌کردند. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، کد منبع نسخه‌ی NanoTimeKIt سیستم‌عامل watchOS 4.3.1 از احتمال پشتیبانی واچ‌فیس‌های غیر پیش‌فرض حکایت دارد. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط توسعه‌دهندگان، اپل اضافه شدن چنین قابلیتی را در نسخه‌ی بعدی سیستم عامل watchOS پیش‌بینی کرده است.
انتظار نمی‌رود در آینده‌ی بسیار نزدیک شاهد انتشار اخباری در رابطه با این ویژگی باشیم؛ چرا که کد مشخصی برای این ویژگی در watchOS توسعه نیافته است و تنها شاهد پیش‌بینی چنین ویژگی در کد منبع سیستم‌عامل ساعت هوشمند اپل هستیم. به نظر می‌رسد اپل همزمان با برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگانش، اطلاعاتی در این رابطه ارائه خواهد کرد. یکی از احتمالات این است که اپل در watchOS 5 چنین قابلیتی را ارائه دهد.