کاوشگران صنعت پارس آرین چگونه سرعت رایانه خود را زیاد كنیم؟ | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

چگونه سرعت رایانه خود را زیاد كنیم؟

چگونه سرعت رایانه خود را زیاد كنیم؟ در نظر بگیرید كه سرعت كامپیوتر شما مرتباً كمتر و كمتر می شود، برنامه‌های نرم‌افزاری زمان زیادتری برای اجرا شدن لازم دارند و زمان وارد شدن به یك سایت در اینترنت، بسیار طولانی می‌شود. اتصال به شبكه اینترنت، همیشه مقصر و علت اصلی در پایین آمدن سرعت كامپیوتر نیست، بلكه خود كامپیوتر، مهمترین علت آن است. تعداد برنامه‌ها، فایل‌های قدیمی و حتی تنظیمات اشتباه، از دلایل كم شدن سرعت كامپیوتر هستند.

1) استارت سریع!

 


اگرعمل shutdown در كامپیوتر درست انجام نشود، كامپیوتر در استارت بعدی، برای اینكه ‌هارد را از لحاظ داشتن خطا یا اشتباه چك كند، با برنامه scandisk استارت می شود كه مستلزم صرف زمانی طولانی است. برای اینكه از اجرا شدن scandisk جلوگیری كنید، به ترتیب زیر عمل كنید :
از منوی استارت بر روی RUN كلیك كرده و بعد دستور msconfig را اجرا كنید. سپس قسمت system configuration program را باز كنید و در قسمت Register, general كلیك كنید و سپس فرمان scandisk after error by shutdown disabled را فعال كنید. در آخر، همه پنجره‌ها را با دستور ok ببندید و ویندوز را دوباره استارت كنید.

 

 

۲) از كار انداختن پخش آهنگ هنگام بالا آمدن سیستم

 

 
اگر كامپیوتر شما هنگام بالا آمدن سیستم، آهنگ پخش می كند، در صورتی كه آن را از كار بیندازید، كامپیوتر سرعت بیشتری خواهد داشت. برای این كار، به ترتیب از start/setting/controlpanel قسمت sounds and multimedia را انتخاب كنید. پس از آن، پنجره‌ای باز می‌شود. در آنجا مشخص شده است كه كدام قسمت‌ها به همراه پخش آهنگ عمل می‌كنند. قسمت‌هایی كه با پخش آهنگ همراه هستند، علامت بلندگویی را در كنار خود دارند. بر روی قسمت‌هایی كه می‌خواهید پخش آهنگ آنها را غیر فعال كنید، مارك بزنید. سپس از منوی name كه در زیر آن قرار گرفته است، دستور none را انتخاب كنید.

 

 

۳) لغو دستور اجرای اتوماتیك برنامه‌ها بسیاری از برنامه‌ها هنگام استارت به طور اتوماتیك اجرا می‌شوند.

 

 

آیا شما واقعاً به همه آنها احتیاج دارید؟ برای اینكه از اجرا شدن اتوماتیك این برنامه‌ها جلوگیری كنید، از منوی استارت Run را انتخاب كرده و سپس دستور msconfig را اجرا كنید. از طریق Register و بعد Autostart قادر نخواهید بود كه برنامه مورد نیاز خود را به صورت مجزا انتخاب كنید، بلكه فقط می توانید علامت تیك (p) یا ضربدر (*) را از جلوی برنامه‌هایی كه نمی‌خواهید اجرا شوند، بردارید.

 

 

4) Defragmen كردن ‌هارد با دستور Defragment ‌هارد كامپیوتر خود را مرتب كنید.

 

 

خود این كار، زمان می برد، ولی در عوض، سرعت كامپیوتر شما را بالا خواهد برد. برای این كار از منوی استارت programs/Accessories/system tools/diskdifragmenter را كلیك كنید. نكته: پس از شروع عمل Defragment، كامپیوتر را به حال خود بگذارید و هیچ كار دیگری با آن انجام ندهید.

 

 
5) عكس زمینه را غیر فعال كنید

 


این عكسها با وجود همه جذابیتی كه دارند، قدرت و سرعت كامپیوتر را كم می‌كنند. بنابراین، بهتر است كه عكس پیش زمینه را بردارید. برای این كار با كلیك راست ماوس بر روی صفحه Desktop ، properties را انتخاب كنید و در قسمت Background، دستور none را انتخاب كنید.

 

 

6) مراقب ویروسها باشید
بعضی از ویروسها اثر بسیار مخربی بر روی سرعت سیستم شما دارند به همین دلیل باید همواره یك آنتی ویروس قوی را بر روی سیستم خود نصب نمائید و دقت كنید داشتن قویترین آنتی ویروس بدون update كردن آن عملاً هیچ ارزشی ندارد.