کاوشگران صنعت پارس آرین کاهش رتبه الکسا با Alexa Boost Up | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

کاهش رتبه الکسا با Alexa Boost Up

روشن است بالاتر بودن جایگاه یک سایت، معنایش محبوب‌تر بودن آن سایت و این مطلوب هر وب‌مستری است. بنابراین بهبود رتبه الکسا به خودی خود مسئله‌ای مطلوب است.
بهبود رتبه در سایت الکسا یکی از مواردی است که وب‌مسترها همواره در موردش سوالات فراوان طرح می‌کنند. تعداد قابل توجهی از وب مسترها معتقد هستند که الکسا معیار قابل قبولی برای قیاس جایگاه وب‌سایت‌ها نیست. به همین دلیل نیازی هم نیست هدف‌گذاری برای بهبود رتبه الکسا سایت خود داشته باشند. در مقابل جمع دیگری از وب مسترها رتبه الکسا را نوعی اعتبار برای وب‌سایت شمرده و آن را ارزشمند قلمداد می‌کنند. این دسته همواره دنبال ابزارهای مختلف هستند تا صادقانه یا فریبکارانه هر طور شده به هدفکاهش رتبه الکسا سایت خود دست پیدا کنند. [اغلب سایت‌ها به اشتباه می نویسند «افزایش رتبه الکسا»، درحالی‌که بر خلاف پیج رنک گوگل که هرچه بیشتر باشد بهتر است، رتبه الکسای یک سایت هرچه کمتر باشد بهتر است. مثلا خود سایت گوگل با رتبه الکسای 1 برترین مقام الکسا را آن خود کرده است و همچنین پیج رنک 10 که بالاترین است]

4262_959

کاهش رتبه الکسا خوب است یا بد؟
در حالت عادی، الکسا تنها با فهرست کردن آمار بازدیدکنندگان شما، مدت زمان آنلاین بودن هر بازدیدکننده، و تعداد صفحات بازدید شده توسط آنها، به متوسط گیری اقدام می‌کند و در نهایت با مقایسه میانیگن این ۳ فاکتور سایت شما را در بین دیگر سایت‌ها در رتبه‌ای جهانی و منطقه‌ای قرار می‌دهد.

روشن است بالاتر بودن جایگاه یک سایت، معنایش محبوب‌تر بودن آن سایت و این مطلوب هر وب‌مستری است. بنابراین بهبود رتبه الکسا به خودی خود مسئله‌ای مطلوب است. اما بحث بر سر شیوه و راه‌حل اتخاذی وب‌مسترها در مورد کاهش این رتبه است . مقالات فراوان در این حوزه منتشر شده است، از آموزش نوشتن مطالب خوب و … تا ثبت بک لینک و غیره. اما واقعیت این است که این موارد هیچ‌کدام اثر مستقیم در رتبه الکسا نداشته و فقط در حال همان بهبود کیفیت سایت شما و احتمالا در نهایت محبوب‌تر شدن شما است. بنابراین این توصیه‌ها بیشتر پیشنهادهای کلیشه‌ای از زرد نویسان اینترنت می‌باشد و آنقدرها توصیه‌های مهمی نیستند.

بهبود رتبه الکسا با تقلب
برخی اسکریپت‌ها یا نرم‌افزارهایی در دسترس است که با کمک از فهرست سرورها، خودکار اقدام به ارسال بازدید تقلبی به سایت شما می‌کنند. به این صورت الکسا ترافیک سنگینی را بر روی سایت شما مشاهده می‌کند و در نهایت شما شاهد بهبود رتبه الکسا در سایت خود خواهید بود. اما همانطور که روشن است با توقف این کار به سرعت شاهد کاهش رتبه الکسا خود خواهید بود. از معایب دیگر این شیوه لو رفتن اسکریپت‌ها می‌باشد. هر چند ما اینجا اصلا با گوگل کار نداریم، اما گوگل پیرو سیاست اسپم ستیزیش از تولید هر نوع اسپم در شبکه پیشگیری می‌کند، که به همین دلیل با وجود بهبود رتبه الکسا به کمک این اسکریپت‌ها شاهد اتفاق ناخوشایند کاهش ایندکس صفحات خود و جایگاه اونها در نتایج جستجو خواهید بود. که این اصلا مطلوب یک وب‌مستر نیست.

راه حل صحیح برای بهبود رتبه الکسا چیست؟
اگر دنبال راه‌حلی صحیح برای بهبود رتبه الکسا هستید، بهترین گزینه استفاده از سایت‌های تبادل بازدیدکننده است. منظور تبلیغات popup نمی‌باشد، هر چند این نیز یک شیوه نسبتا معقول‌تراست تا آن اسکریپت‌ها اما مطمئناً رایگان نخواهد بود. اما سایت‌های تبادل بیننده فراوانی وجود دارد که به کمک مرور خودکار یا مرور دستی، کاربرانی واقعی را به بازدید از سایت شما هدایت می‌کنند. این سایت‌ها این امکان را دارند که گاه بدون پرداخت پول و خرید امتیاز، نیز برای سایت خود بیننده جذب کنید. کافیست شما خودتان به بازدید از سایت دیگر اعضای سیستم بپردازید. به این ترتیب مثلا بابت هر سایت که شما تماشا می‌کنید، یک نفر نیز سایت شما را تماشا خواهد کرد.

این سامانه، علاوه بر اینکه موجب بهبود رتبه الکسا سایت شما خواهد شد، هزاران بازدید کننده واقعی را مقابل سایت شما قرار می‌دهد که بسیاری مواقع ممکن است هر کدام از آنها مشتری تجارت شما شود، در حالی که بازدید های ورودی از اسکریپت چنین امکانی در موردشان وجود نداشت. ضمن این که مشکلات مورد غضب گوگل واقع شدن را نیز هرگز نخواهید داشت.

نیاز هم نیست ۲۴ ساعت با این اسکریپت ها کار کنید، شما می‌توانید مثلا روزانه تنها ۱ ساعت این سیستم را فعال کنید. در عرض همین ۱ ساعت صدها بازدید از سایت شما صورت خواهد گرفت. در اینجا یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین سیستم ها را در این زمینه به شما معرفی می‌کنیم، سیستم Alexa Boost Up به عنوان یکی از ساده‌ترین در عین حال اثر‌گذارترین سیستم‌ها است.

مراحل عضویت و فعالیت در این سایت:

1- نخست لازم است در سایت الکسا بوست آپ عضو شوید.

2- سپس در صفحه باز شده لینک عضویت را مانند تصویر زیر انتخاب کنید:

بهبود رتبه الکسا با Alexa Boost Up

3- در مرحله بعد همانطور که مشاهده می‌شود حداقل اطلاعات از شما درخواست شده است که باید آنها را وارد نمایید:

بهبود رتبه الکسا با Alexa Boost Up

4- سپس فرم را ارسال کنید، برای شما یک ایمیل فعال‌سازی ارسال خواهد شد که با کلیک بر روی لینک آن عضویت شما در سایت تایید خواهد شد.

5- قبل از آن که به حساب کاربری خود وارد شوید، درصورتی‌که از مرورگر فایرفاکس استفاده می‌کنید، لازم است افزونه «تولبار الکسا» را بر روی فایرفاکس نصب کنید و درصورت تمایل افزونه «اسپارکی»، که در زیر می‌توانید این دو افزونه را دریافت و نصب کنید:

6- پس از نصب این دو افزونه لازم است یک بار مرورگر را مجدد راه اندازی کنید تا افزونه‌ها فعال شوند. اکنون وارد حساب کاربری خود بشوید. با توجه به این که سایت Alexa Boost Up نیازمند مدیریت یک سربرگ از فایرفاکس است شما باید مجوز نمایش پاپ آپ را به این سایت بدهید.

7- در مرحله بعد جهت ثبت آدرس سایت خودتان، در فیلد مربوط آدرس را وارد کنید و ضمن زدن تیک فعال بودن آن کلید Save را بفشارید.

شروع کار با Alexa Boost Up و بهبود رتبه الکسا
اکنون – یا هر دفعه که قصد کسب امتیاز را دارید – با کلیک بر روی کلید “Launch Autosurf Booster” سیستم به طور خودکار شروع به باز کردن یک سربرگ جدید می‌کند، بعد از چند لحظه خودکار آن را بسته و سربرگ جدید دیگری باز می کند و شما می‌توانید به کارهای خود برسید.

پس از تنها یک روز شما شاهد کاهش رتبه الکسای سایت خود خواهید بود. و به مرور این جایگاه بهبود خواهد یافت. این آموزش را به دیگر وب مسترها نیز بدهید، مطمئناً پس از مدتی تعداد کاربران ایرانی حاضر در این سایت افزایش خواهد یافت که به بالا رفتن راندمان این سایت برای ما ایرانیان منجر خواهد شد.

منبع: codebox.ir