کاوشگران صنعت پارس آرین کنترل مغز حشرات به دست انسان رسید - سنجاقک سایبورگ پرواز خود را با موفقیت انجام داد | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

کنترل مغز حشرات به دست انسان رسید – سنجاقک سایبورگ پرواز خود را با موفقیت انجام داد

سنجاقک سایبورگ به دست محققان خلق و برای نخستین بار پرواز خود را با موفقیت انجام داد است. حیوان سایبورگ (Cyborg) در اصل موجودی میباشد که از اجزای ارگانیک و مکانیکی به وجود آمده است.

در مدت زمان چند سال گذشته، حجم گسترده‌ای از حیوانات سایبورگ بوجود آمده اند. دانشمندان طی مدت زمان اخیر سوسک، ملخ و حتی لاکپشتی را معرفی کرده‌اند که همراه با تجهیزات الکترونیکی بوده است.

در ابتدای سال 2017 محققان آزمایشگاه چارلز استارک دراپر و موسسه پزشکی هاورد هیوز برنامه خود برای مجهز کردن چند سنجاقک‌ با کوله‌ پشتی‌های الکترونیکی بسیار کوچک را اعلام کردند و بوسیله این کوله پشتی محققان می‌توانند این حشرات را از راه دور کنترل کنند. در ویدیویی که اخیرا منتشر شده، سنجاقک سایبورگ آن‌ها برای نخستین بار پرواز آزمایشی خود را انجام داده است.

سنجاقک سایبورگ به کوله پشتی‌هایی دارای پنل‌ خورشیدی مجهز شده است

پادشاهی حیوانات، زمینی بارور برای محققان کنجکاو است تا با تحقیق در آن به تکنولوژی‌های جدیدی دست پیدا کنند. با وجود پیشرفت بی‌سابقه علم طی سال‌های اخیر، هنوز تکنولوژی به آن حد نرسیده تا بتوان رباتی با سرعت و قدرت مانور یک سنجاقک واقعی ساخت. دانشمندان تصمیم گرفتند به جای تلاش برای طراحی ربات و سنسورها از پایه، از قدرت طبیعت و حیوانات آن بهره بگیرند. به این ترتیب شاهد مجهز شدن حشرات مختلف به سیستم‌های الکترونیکی هستیم که بهترین و جدیدترین نمونه آن‌ها این سنجاقک سایبورگ است.