کاوشگران صنعت پارس آرین کولر همراه | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

کولر همراه

 ژاپنی‌ها فقط در ساخت اتومبیل و موتورسیکلت یا ادب و متانت زبانزد خاص و عام نیستند. نگاه شاد آنها به تکنولوژی و علاقه عجیبشان به ساخت محصولات عجیب نیز در دنیای افسرده امروزی مثال‌زدنی است. حالا آنها در دنیای مدرن امروزی که بر عکس دهه‌های پیش هر چه بیشتر انرژی ذخیره‌ کنی یا کمتر مصرف کنی وجهه اجتماعی بیشتری کسب می‌کنی، به فکر خنک کردن مردم از یک روش خیلی غیرمعمول افتاده‌اند.

در آغاز تابستان امسال قفسه‌های فروشگاه‌های ژاپنی پر شدند از یک اسپری جدید که به محض پاشیدن روی بدن قادرند دمای بخش پوشش داده شده را تا 9 درجه سانتی‌گراد، تقریبا معادل دمای یک روز نسبتا خنک پاییزی کاهش دهند. 
فوم خارج شده از این اسپری در مجاورت هوای اطراف خیلی زود خشک و سفت می‌شود. بنابراین استفاده کننده می‌تواند با ساختن گردنبند، مچ‌بند یا یک گلوله توپ برای به بازی گرفته شدن در کف دست، علاوه بر خنک شدن، خود را نیز تزئین نماید.

البته گویا ژاپنی‌ها به استفاده از محصولاتی این‌چنینی عادت دیرینه داشته‌اند، اما امسال و با بالا گرفتن تب صرفه‌جویی در مصرف انرژی، این محصولات رواج بیشتری پیدا کرده‌اند.
نمونه‌های شفاف این محصول نیز برای کسانی که به جنبه تزئینی آن توجهی ندارند وارد بازار شده است. اسپری‌های مخصوص خنک کردن حوله و داخل کفش نیز در حال تولید هستند. 
به نظر می‌رسد این فناوری نوین علاوه بر کاربرد فعلی می‌تواند در آینده برای موارد دیگری مانند بیماران گرمازده، سربازان یا حتی شاید فضانوردان مورد استفاده قرار بگیرد. 
در هر صورت حتما مسافرت لذت‌بخش‌تری را تجربه خواهید کرد اگر روزی داخل یکی از این تاکسی‌های وطنی بنشینید و دیگر نیازی نباشد از باد داغ تابستانی که به برشته کردن پوست صورتتان علاقه‌مند است، فراری باشید. چون یکی از این اسپری‌های خنک‌کننده در کیفتان انتظار صدور دستور از سمت شما را می‌کشد.
پس از فاجعه سونامی بزرگ اخیر در شمال شرق ژاپن و انفجار نیروگاه اتمی فوکوشیما، ملت ژاپن تصمیم گرفتند به تولید انرژی اتمی برای همیشه نه بگویند. عزم ملی در بستن نیروگاه‌های اتمی مستلزم اراده قوی و حرکتی انقلابی از طرف مردم در جهت کمتر مصرف کردن انرژی برق بود. 
از این‌رو این روزها شاهد سونامی فکری بزرگی از سمت کشور خورشید تابان برای کاهش مصرف انرژی در همه زمینه‌های زندگی اجتماعی هستیم.
با توجه به عزم راسخ و سخت‌کوشی مثال‌زدنی که در ژاپنی‌ها سراغ داریم و سطح بالای تکنولوژی موجود در این کشور، دنیا باید خود را برای مواجهه با سیل عظیم ایده‌های ژاپنی برای کاهش مصرف انرژی که مطمئنا آینده بشریت را عوض خواهد کرد، آماده‌کند.

 
برچسب ها