کاوشگران صنعت پارس آرین Drupal چیست؟ | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

Drupal چیست؟

Drupal11-770x186

دروپال یک سیستم مدیریت محتوای بزرگ ، یک پلاتفرم قدرتمند برای برنامه های تحت وب و یک سیستم همه منظوره برای سیستم های نشراجتماعی است. علاوه بر موارد گفته شده دروپال فراتر از یک نرم افزار است.دروپال جامعه ای پر جنب و جوش از طراحان ، برنامه نویسان ،مدیران پروژه ، مدیران سازمانها، استراتژیست های وب و کاربران با تجربه آن است.

دروپال ترکیبی از یک از سیسستم مدیریت محتوا، یک پلاتفرم قدرتمند وب و یک پلاتفرم اجتماعی و معنایی برای نشر اینترنتی است که توسط یک جامعه بزرگ احاطه شده است.
دروپال یک سیستم مدیریت محتوا برای ساخت وب سایت های پویاست.

jquery drupal 300x176 دروپال (Drupal) چیست؟

دروپال به زبان PHP نوشته شده و با جاوا اسکریپت برای ایجاد وسط کاربری قدرتمند تعامل زیادی دارد(بویژه با کتابخانه jQuery).علاوه بر آن از بانک های اطلاعاتی MySQL ، MariaDB ، PostgreSQL و حتی SQL Server برای دخیره اطلاعات بهره می گیرد.

دروپال یک چارچوب برنامه های تحت وب است.

drupal.ext دروپال (Drupal) چیست؟

دروپال علاوه بر هسته قدرتمند به شدت قابل توسعه است و بنابراین برای ایجاد انواع متفاوت از وب سایت ها که نیازی فراتر از یک CMS دارند بسیار مناسب است.درحقیقت دروپال پلاتفرمی برای توسعه برنامه های تحت وب است.هر نسخه از آن API های بهتری ارائه می کند که امکان ساختن وب سایت های بهتری را برای توسعه دهنده ارائه می دهد.

دروپال را می توان برای کاربردهای متفاوت ، از تلفن های همراه و برنامه های Facebook تا رسانه های اجتماعی وب سایت های که دارای منطق پیچیده ای هستند ، به کار گرفت.حتی می توان از دروپال برای مدیریت وب سایت بطوری استفاده کرد که واسط کاربری آن چیزی غیر از دروپال ، به عنوان مثال یک برنامه جاوا یا یک سیستم مبتنی بر آجاکس باشد.

drupal whitehouse gov دروپال (Drupal) چیست؟

از این سیستم مدیریت محتوا از وبلاگ‌های شخصی تا شرکت‌های تجاری، سیاسی و حتی دولت‌ها نیز استفاده شده است. وبگاه کاخ سفید و [data.gov.uk data.gov.uk] نیز از دروپال استفاده می‌کنند.

دروپال یکی از ده ها سیستم مدیریت محتوا(CMS)ی متن بازی هست که برای انتشار و مدیریت محتوا در وب مورد استفاده قرار میگیرد. سیستم های مدیریت محتوای زیادی مانند وردپرس، جوملا، دات نت نیوک، تایپو3 و … وجود دارند که برای استفاده برخی از آنها نیاز به پروانه بهره برداری دارید. برای مقایسه سیستم های مدیریت محتوا می توانید کلید واژه هایی مانند : Drupal vs. WordPress یا Drupal vs. joomla و .. را در گوگل جستجو کنید.

دروپال محتواهای منتشر یافته در دیتابیس خود را با نام گره (Node) ذخیره و نگهداری می کند و به شما اجازه استفاده از آنها را به هرشکل و در هرجایی از وبسایت که لازم دارید را می دهد. گره ها میتوانند به صورت یک تک صفحه (همانند برگه درباره ما) یا لیستی از محتوا ها (همانند جدیدترین اخبار، پست های وبلاگ و…) مورد استفاده قرار گیرد.

با اعتماد به دروپال و انتشار محتوا توسط آن، به راحتی می توان بر روی محتوایی که توسط بازدیدکنندگان مشاهده می شود و چگونگی تعامل آنها با وب سایت شما را تحت کنترل داشت.

با دروپال شما تقریباً 80% از نیاز خود را بدون دانش درباره کد و برنامه نویسی به انجام می رسانید. در صورتیکه مبتدی هستید با مراجعه به بخش قالب های دروپال نیازی به دست بردن در کدها ندارید. علت عمده این ادعا البته به توسعه هزاران ماژولی بر میگردد که در بخشماژول های دروپال توسط مشارکت کنندگان پروژه دروپال توسعه یافته است. این ماژول ها امکانات بیشماری را فقط با دانلود و فعال کردن آن در سایت و پیکربندی آن در اختیارتان قرار خواهند داد.

پیشنهاد میکنم برای آشنایی بیشتر با اصطلاحات دروپال این بخش را مطالعه کنید.

جامعه دروپال چیست؟

دروپال جامعه ای قوی و مهربانی دارد! به این معنی که ما به افرادی که تمایل به یادگیری دورپال دارند اهمیت میدهیم. راه های زیادی برای کمک به دروپالرها هست، حداقلِ آنها تالارهای گفتگو و صف موضوعات در Drupal.org است. اگر شما چت را ترجیح میدهید می توانید بهکانال های IRC دروپال مراجعه کنید، یا در گروه های دروپال به بحث و تبادل نظر بپردازید، بعد ازاینکه شما عضو جامعه دروپال می شوید احتمالاً مایل به کمک و راهنمایی به مبتدیان خواهید شد، به خاطر اینکه به شما هم کمک های زیادی در ابتدای شروع به کار شده بود.

روش های یادگیری دروپال

– وبسایت رسمی دروپال در آدرس http://drupal.org دارای مستندات کامل و گام به گامی به زبان انگلیسی است.
– وبسایت رسمی دروپال فارسی که به تازگی راه اندازی شده و در حال تکمیل توسط جامعه دروپال فارسی در آدرسhttp://drupalpersian.com در دسترس است.
– گروه دروپال فارسی در وبسایت رسمی دروپال که توسط کاربران فارسی زبان دروپال بروز میشود.

 

منبع : هاست ایران