کاوشگران صنعت پارس آرین Fleye،ربات پرنده ی شخصی شما | دانلود پروژه رایگان و تازه های تکنولوژی و کامپیوتر
۰

Fleye،ربات پرنده ی شخصی شما

fleye-your-flying-robot-droneفـِلِی نام یک ربات پرنده است،همان ربات پرنده ی باهوش و دوست داشتنی که در کودکی آرزویش را داشتیم،در نگاه اول احتمالا شما را به یاد یک توپ فوتبال معلق در هوا خواهد انداخت،هدف از طراحی گرد و توپ مانند آن ایجاد امنیت بیشتر برای کاربر است تا در صورت برخورد به کسی صدمه ای نزند و در عین حال خودش هم از برخورد با اجسام مقاومت بیشتری داشته باشد،سازندگان آن ادعا میکنند که فِلِی امن ترین پهپادی است که تا به حال تولید شده است.

fleye-your-flying-robot-drone--4

شکل ظاهری این پهپاد تنها وجه تمایز آن با دیگر محصولات موجود در بازار نیست،بارزترین وجهه ی این دستگاه قوه ی تفکر آن است که از یک پردازنده ی دو هسته ای با سیستم عامل لینوکس استفاده می کند.هر کسی می تواند آنرا به سلیقه ی خودش برنامه نویسی کند و این مساله میتواند به راستی کارتونهای زمان کودکی مان را به دنیای واقعیت تبدیل کند.

باید قبول کنیم که پهپاد های موجود مایه ی سرافکندگی هستند،آنها نیازمند کنترل مداوم توسط کاربر هستند یعنی آنها به حدی از تکامل نرسیده اند که بتوانند ما را در خیابان همراهی کنند و یا ما را در خرید کردن یاری کنند و این همان چیزی است که تا به حال فقط در فیلمهای تخیلی دیده ایم.

البته فِلِی هم در مرحله ی فعلی زیاد هوشمند نیست،ولی با توجه به اینکه به راحتی میتواند توسط برنامه نویسان برنامه ریزی شود در آینده ی نزدیک تقریبا قادر به انجام هرکاری خواهد بود.

دوربیین ۵ مگا پیکسلی اش(با قابلیت فیلمبرداری ۱۰۸۰p/30 fps)و نیز مدت زمان پرواز ۱۰ دقیقه ای فِلِی در مقایسه با دیگر پهپادهای بازار چنگی به دل نمی زند،در قسمت طراحی فِلِی دارای یک پوسته ی خارجی محافظ است که موتور و پروانه هایش ار از آسیب دیدن و یا آسیب زدن به دیگران محافظت می کند و در نتیجه شما با خیالی آسوده میتوانید در حالی که پرواز می کند آن را لمس کنید.

fleye-your-flying-robot-drone--9

فِلِی برای استفاده نیاز به اتصال به گجتی اندرویدی و یا آی او اسی دارد البته شما نیازی به کنترل مداوم آن ندارید،بلکه برنامه ی دلخواهتان را به آن داده و فِلی را به هوا پرتاب کنید و ربات پرنده ی شما به طور خودکار از پس حرکت و انجام اعمال خود بر خواهد آمد.

توجه کنید که فِلِی یک ربات است و نه یک ماشین،این به این معنیست که این دستگاه به کمک سنسورهای شتابسنج،ژیروسکوپ،جی پی اس،ارتفاع سنج،صدا سنج،مغناطیس سنج،سنسور تشخیص حرکتی میتواند هرکاری را بکند،میتواند شما را دنبال کند و یا ماموریت هایی را برای شما به انجام برساند.

این ربات پرنده در دو نسخه عرضه خواهد شد،نسخه ی ارزانتر از پردازنده ی دو هسته ای ARM A9 800 مگاهرتزی و نیز ۵۱۲ مگابایت حافظه ی رم و درگاه میکرو اس دی استفاده میکند که برای استفاده های معمول کاربر کفایت خواهد کرد اما اگر به دنبال یک ربات فوق باهوش هستید شرکت نسخه ای ویژه از فِلِی را هم با پردازنده ی ۴ هسته ای و ۱ گیگابایت حافظه ی رم ارائه خواهد کرد.قیمت مدل پایه ی آن ۸۷۵ دلار خواهد بود و انتظار می رود در ماه سپتامبر سال جاری به بازار عرضه شود.

fleye-your-flying-robot-drone--10